YHTEYSTIEDOT

PUTCON - Talotekniikan suunnittelu ja urakointi koko Suomessa

Putcon Oy on vuonna 2012 perustettu talotekniikan suunnitteluun ja urakointiin erikoistunut rakennusalan yritys. Toimipisteemme sijaitsevat Vantaalla ja Oulussa, joista käsin palvelemme asiakkaitamme kaikkialla Suomessa. Yrityksemme on kasvanut nopeasti ja kannattavasti, josta osoituksena ovat saamamme tunnustukset. Luottoluokituksemme on AA-luokkaa ja olemme mukana Vastuu Groupin Luotettava kumppani -ohjelmassa. Tutustu Putconin kasvutarinaan Innovatiivinen Suomi -julkaisussa.

 

Ota yhteyttä, kun tarvitset rakennusurakkaasi luotettavaa ja kokenutta talotekniikan asiantuntijaa.

Putcon Etelä-Suomi

Niittytie 25 A 2. krs

01300 Vantaa

info@putcon.fi

044 7265 732

 

Laskutustiedot

Rami Seppänen

Toimitusjohtaja

LVI

044 9886 471

rami.seppanen@putcon.fi

Miika Kortesalmi

Liiketoimintajohtaja

Sprinkleri

044 7265 732

miika.kortesalmi@putcon.fi

Risto Väisänen

Työnjohtaja

040 1945 061

risto.vaisanen@putcon.fi

Jaan Kerge

IV-työnjohtaja

LVI

040 1457 276

jaan.kerge@putcon.fi

Ari Salminen

Aluejohtaja

040 0438 830

ari.salminen@putcon.fi

Arto Salo

Projektipäällikkö

Sprinkleri

0400 372 664

arto.salo@putcon.fi

Juhani Ala-Hurula

Työnjohtaja

040 1596 117

juhani.ala-hurula@putcon.fi

Johanna Jehkonen

Johdon assistentti, talous

040 1246 626

johanna.jehkonen@putcon.fi

Putcon Pohjois-Suomi

Kiviharjunlekki 1B

90220 Oulu

info@putcon.fi

044 7265 732

 

Laskutustiedot

Rami Seppänen

Toimitusjohtaja

LVI

044 9886 471

rami.seppanen@putcon.fi

Marko Pirttikoski

Projektipäällikkö

LVI

040 126 4655

marko.pirttikoski@putcon.fi

Mika Huusko

Projektipäällikkö

Sprinkleri ja LVI

Tukes vastuuhenkilö

040 837 7690

mika.huusko@putcon.fi

Jaakko Alajuuma

Projektipäällikkö

IV

040 127 9947

jaakko.alajuuma@putcon.fi

Johanna Jehkonen

Johdon assistentti, talous

040 1246 626

johanna.jehkonen@putcon.fi

Laskutustiedot

Toivomme saavamme laskut ensisijaisesti verkkolaskuna.

 

Verkkolaskut

Operaattori: 
Pagero 003723609900

Operaattoritunnus: 
003724562331

Sähköpostilla lähetetyt laskut osoitteeseen:

admicom@xbs-salo.com

 

Sähköpostilla toimitettavien ostolaskujen yhteydessä on huomioitava:
- Osoitteeseen voi lähettää ainoastaan laskuja, ei muuta postia.
- Laskun tulee olla PDF-formaatissa.
- Yhdessä sähköpostissa voi olla vain yhden laskun tiedot. Kaikkien laskun sivujen täytyy olla yhdessä PDF-tiedostossa, joten laskun mahdolliset liitteet skannataan samaan PDF-tiedostoon laskun jatkosivuiksi. Siten sähköposti voi sisältää ainoastaan yhden PDF-tiedoston.
- PDF-tiedosto ei saa olla salattu tai salasanalla suojattu.

Paperiset laskut pitää lähettää alla olevaan osoitteeseen. Huom! Yrityksen y-tunnus (24562331) pitää olla laskun osoitekentässä. Pelkästään kirjekuoreen kirjoitettuna y-tunnus ei riitä.

 

Putcon Oy

OVT 003724562331

PL 908

02066 DOCUSCAN

Toimittajat voivat myös kirjata laskut suoraan Pageron portaaliin osoitteessa: https://www.pagero.fi/projektisivut/admicom/
- Toimittajan tulee klikata sivuilla olevaa FREE WEB PORTAL -linkkiä, mistä pääsee rekisteröitymään ja saa tunnukset omaan sähköpostiinsa.
- Sen jälkeen laskun voi luoda kirjautumalla sisään portaaliin ja lasku liikkuu siitä eteenpäin normaalina verkkolaskuna.

Putcon on luotettava yhteistyökumppani

Created by